Rozmiar: 2551 bajtów

OKNA I BALKONY - ATRAKCJA DLA KOTA ALE I POTENCJALNE ŚMIERTELNE NIEBEZPIECZEŃSTWORozmiar: 21571 bajtówZajrzyj tez TUTAJ - i poznaj historię pewnej kotki...Mimo tego co się powszechnie uważa - koty wcale nie są bezpieczne gdy w mieszkaniu mają dostęp do niezabezpieczonych okien i balkonów.
Bardzo wiele kotów życiem, kalectwem lub bezdomnością zapłaciło za niewiedzę lub niefrasobliwość swoich opiekunów.

Bo koty wypadają przez okna i to wcale nie rzadko - wystarczy porozmawiać z dowolnym lekarzem weterynarii z miasta - często przyjmują pacjentów po takich właśnie wypadkach.
Koty zapędzają się w zabawie, zapominają w śnie, w pogoni za ptakiem lub owadem.
I wcale upadek z balkonu nie musi skończyć się tylko na strachu, najczęściej kończy się źle. Wystarczy antena kilka pięter niżej by kot się okrutnie okaleczył lub zabił.
Wystarczy doniczka. Na dole może być wyglądający niewinnie płotek ogradzający grządkę lub ławka. Czasem suchy krzak. To praktycznie wyrok śmierci dla kota - w najlepszym wypadku szybkiej.

Jeśli kot się nie zabije ani za bardzo nie okaleczy - to w szoku może pognać przed siebie i nigdy już nie trafić z powrotem.
Przerażony, zagubiony - może stać się ofiarą wielu niebezpieczeństw (samochodu, człowieka, psa), może zginać z głodu zaszyty w jakiejś dziurze.

Pechem, paradoksalnie, kotów jest to że czasem przeżywają takie upadki z dużej wysokości w sposób niemal spektakularny. Przez to powstał mit - jakoby kot zawsze spadał na cztery łapy.
Wiele kotów zapłaciło za niego życiem...

Dlatego apeluje po raz kolejny na mojej stronie: Zabezpieczajmy okna i balkony!

To nie kosztuje wiele.
Przy odrobinie umiejętności można zabezpieczenia wykonać samemu. Jednak bardzo ważne jest żeby nie robić prowizorki, założeń że kot i tak nie pokona drobnej siateczki "a'la moskitiera". Bo zabezpieczenie MUSI być porządne i solidne oraz właściwie umocowane.
Zbyt słabe zabezpieczenie może stanowić dla kota ogromne niebezpieczeństwo a nie mozna liczyć na to że moskitiera wytrzyma napór kocich pazurów.

OKNA PLASTIKOWE


OKNA INNE - DREWNIANE


BALKONY, TARASY


DRZWI BALKONOWE


DRZEWKO DLA KOTÓW


DRZWICZKI ŁAZIENKOWE DLA KOTA


PATENTY - PODPOWIEDZI ROZWIĄZAŃ


PORADNIK
Rozmiar: 5149 bajtów